Obejmi mě dočista, dočista

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Příběh zděšeného muže

     

      Příběh zděšeného muže je silným  příběhem o změnách identit, které se  při bližším pohledu ukazují být jen nutkavým reflexem; o proměně mravního paradigmatu dnešního člověka, který nepřináší víc spokojenosti ani lásky. Kniha není jen o tomto lidském tápání. Je především o hledání původních významů slov, o nacházení důvěryhodných opěrných bodů v digitálně splašeném světě.
 
      Příběh začíná drsnými slovy, aby pak přešel v pasáže plné něhy, nepřeslechnutelné názvuky pražské ironie i neodolatelný, očisťující humor. Autor knihy s vášní a atlantickým nadhledem komentuje středoevropskou zkušenost (Žižekovu proslulou „Ostalgii“) i fascinující dnešek - dobu korektnosti, v níž si revolucionáři při Pochodech hrdosti potvrzují novou pohlavní identitu a ženy-budovatelky si vyměňují role s muži: štěstí jim přesto - nebo právě proto – uniká... Připomíná to něco z tak dobře známého Orwellova 1984, byť s transpozicí 30ti let.
  
        Jakou šanci na existenci mají dnes city mužů? A co o nich ženy, vlastně vědí? Lze žít spokojený život, pokud odmítneme budovat přednastavené - nové, lepší světy? Kam jsme se jako lidé dostali, když se před námi konečně rozevřela tolik očekávaná svoboda? Strhující vyprávění  se  provokativně dotýká  nepohodlných pravd, novodobé cenzury i emocionálního otroctví, nešetři nikoho a nic!
Vyšlo 4. prosince 2014

k dostání u všech knihkupců

a vybraných velkoobchodech

ISBN 978-80-7244-373-4

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky